Logo pro tisk
Oficiální adresa sdružení
Trutnov- město draka
Otto Štemberka
Železničářská 507
541 01 Trutnov

PROGRAM DRAČÍCH SLAVNOSTÍ 2014

Už ho nesou! aneb O stavbě Trautenbergovy věže

9. ročník trutnovských dračích slavností

POZOR ZMĚNA! - DRAČÍ SLAVNOSTI V MOKRÉ VARIANTĚ

Z důvodu avizovaného citelného ochlazení a dešťových přeháněk najíždí letošní Dračí slavnosti na „mokrou variantu“. Dnešní dvojkoncert rodinné kapely Vlastislava Matouška a legendárních Kantorů se odehraje od 19:00 hod v síni Bohuslava Martinů (kostel u parku).

Vstupné volné.

Pokud bude ranní počasí vyhovující, tak se nic dál měnit nebude. Pokud ne, tak koncerty a další vystoupení plánované do Trautenbergovy tvrze budou opět v síni Bohuslava Martinů. Dětská divadélka se neodehrají u šatlavy, ale v divadélku Trdýlku v budově ZUŠ, kde sídlí i Galerie draka. Hlavní scéna na náměstí bude zcela jistě zachována v nezměněné podobě. To se týká i programu na promenádě, kde se odehrají výtvarné dílny a připraven bude i populární soubor AL Rašíd (kolotoče a jiné pouťové delikatesy). Využita bude i Trautenbergova tvrz. Všechny body programu jsou organizátoři rozhodnuti naplnit.

Večerní průvod se koná za každého počasí. Tak snad to všechno dobře dopadne

Teple se oblečte a Přijďte pobejt !!!

Prolog

Sobota 26. dubna 2014 – Cesta za dávnými věžemi

Společné putování účastníků z Trutnova přes Rechenberg až do lomu v Libči. Cesta je naplánovaná na dvou až tříhodinový pochod. Sraz účastníků v 16:00 hod u restaurace Dvoračka. V lomu bude zajištěno občerstvení. Proběhne zde společné bubnování a po setmění světelná a zvuková performance. Každý jde na své vlastní nebezpečí a v lomu je nutné dbát pokynů pořadatelů. Akce není vhodná pro Vaše psí miláčky.

Odvoz z akce zajištěn.

Pátek, 2.května aréna pod muzeem

19:00 hod. – koncert rodinné skupiny Vlastislava Matouška.

20:00 hod. - Kantoři – oblíbená kapela slaví 44 let na scéně a v Trutnově zahrají program – Keltská rosa

Sobota 3. května

NÁMĚSTÍ

10:00 hod. otevření tržiště

10:00 hod. – 18:00 hod. „MŮJ DŮM – MŮJ HRAD“ – velká výtvarná dílna pro všechny generace stavitelů.

HLAVNÍ PODIUM U STARÉ RADNICE

10:00 hod. Po rachotu bubnů proběhne slavnostní zahájení hlavního dne slavností purkmistrem města Ivanem Adamcem.

10:15 hod. Peregrin – vystoupení oblíbené kapely

10:45 hod. Vyhlášení výsledků literární celostátní soutěže „Trutnovský drak 2014“ do které se letos přihlásilo na 80 přispěvatelů z celé ČR.

11:15 hod. – 16:30 hod. Na základě loňských pozitivních diváckých ohlasů jsme se rozhodli zopakovat přehlídku hudebních souborů působících při základních uměleckých školách v našem regionu. Tentokrát se můžete těšit na soubory z Trutnova, Dvora Králové n. L. a Hostinného: orchestr Musica Candida, rockové kapely Elbereth a Silmaril, akordeonový soubor, barokní soubor Zenot, Dechový orchestr ZUŠ Trutnov, folklórní Písňový soubor, kapela Nuevo a další…

17:00 hod – 19:00 hod. Účinkující z dobové scény. Divadla a kapely, které se staraly o pohodu ve tvrzi pana Albrechta se předvedou i v krátkých blocích na hlavním podiu

DOLNÍ PROMENÁDA:

10:00 hod. - 18:00 hod. - Řemesla Domu Pod jasanem a spolku Bezinky doprovodí další řemeslníci a atrakce souboru Al Rašíd. Připraveni budou i velbloudi a poníci, aby povozili naše nejmenší.

TVRZ PANA ALBRECHTA

10:00 hod. – 19:00 hod.

Vystoupení souborů a kapel

Peregrin, Schola Specialis Familiae, Duro Nux, Marta a Rasputin band, Úpičtí střelci, Dětští šermíři z Hostinného, šermířská skupina REGO, bubeníci Tamboři a další

DĚTSKÁ SCÉNA DIVADLA DAMŮZA U STARÉ ŠATLAVY

14.00 - A pak se to stalo

15.00 - Jó, náš Jonáš

16.00 - Popelka

17.00 - Z tajneho deniku Smolička Pé

KULIČKOVÁ DRÁHA VE ŠKOLNÍ ULICI OPĚT V PROVOZU

21:00 HOD. UŽ HO NESOU! – PROCESÍ S DRAKEM A JEHO NÁSLEDNÉ VYZDVIŽENÍ NA VĚŽ STARÉ RADNICE. Na závěr proběhne vizuální ohňová performance.

datum: 14.4.2014
Jste 598673 návštěvník těchto stránek. | copyright © 2006 Trutnov-město draka  |  designed by © 2006 dogfish