Logo pro tisk
Oficiální adresa sdružení
Trutnov- město draka
Otto Štemberka
Železničářská 507
541 01 Trutnov

Spolupráce s dalšími městy

V minulém týdnu jsme se obrátili na organizátory nejstarší německé lidové hry v bavorském městečku Furth im Wald. Organizátoři zde připravují novou dračí figuru, která bude k nerozeznání od živého netvora. Do výroby tohoto draka se zapojily odborné instituce zabývající se robotikou. Celá slavnost ve Furthu trvá více jak týden a odehrává se ve vybudované aréně v centru města. Hra se jmenuje „Drachenstich“ tedy – skolení draka. Zajímavá je spolupráce s nedalekými Domažlicemi, kde se paralelně konají chodské slavnosti. Na ilustračním obrázku vidíte současnou podobu furthského draka.

Druhým osloveným městem je francouzský Tarascon. Drak, který je zde hlavní figurou až téměř karnevalové městské slavnosti se jmenuje Taracque. Tento drak má zvláštní „obličej“, připomínající lidskou podobu. O slavnosti připravujeme podrobnější materiál.

Třetím osloveným městem je belgický Mons. Zdejší opravdu velkolepé slavnosti vévodí drak Dou Dou. Jeho podobu můžete spatřit na poslední fotografii. Sílu zdejší tradice dokládá fotografie zaplněného náměstí, kde se na slavnosti scházejí mnohatisícové davy. I z Monsu připravujeme podrobnější informace.

datum: 10.1.2008
Jste 458009 návštěvník těchto stránek. | copyright © 2006 Trutnov-město draka  |  designed by © 2006 dogfish