Logo pro tisk
Oficiální adresa sdružení
Trutnov- město draka
Otto Štemberka
Železničářská 507
541 01 Trutnov

TRUTNOVSKÝ MASOPUST 2015 aneb O TÉ NAŠÍ TLAČENCE!

V sobotu 14. února 2015 se koná na Krakonošově náměstí další ročník tradičního trutnovského masopustu. Trutnovská i přespolní cháska se opět promění v rozpustilou maškaru a budou se dít věci nevídané.

Již od osmé hodiny ráno se budou pod bedlivým dohledem spolku BEZINKY vyrábět rachtadla, vřískadla, vozembouchy a další nástroje hudební k posílení ryku maškarního. Vezměte své ratolesti do Staré radnice ať je nás po roce zase dobře slyšet.

V 10:00 hod. vyjde průvod maškary od Staré radnice k té novější, aby král masopustu vyprosil pro nás klíč od bran městských. „Starosto, starosto o klíče prosíme (stejně ty náhradní u sebe nosíme).“

A pak už to poletí ráz na ráz. Děti si v průběhu odpoledne budou moci vyrobit maškarní figurku z papíru. Ve stanu zahraje hodinový koncert legendární kapela Krakonoška. Zahudlat přijdou i Marta a Rasputin band, taktéž vrchlabští Cémuři. Obchůzka od domu k domu nebude dlouhá, ale o to netradičnější. Divadelní kus „Zabijačka“ v Trutnově již potřetí a opět v nověm provedení divadla V pytli. Také hry za vepřové laskominy potěší i nejnáročnější hračičky.

Otužilec Vladimír Komárek opět účastníky masopustu přesvědčí, že je mu nejlépe v mrazáku mezi masem a zeleninou z loňské úrody. Navštívit nás přijedou děti ze spřátelené Svídnice, aby se sláva našeho masopustu šířila i za hranice našeho království. Koník pana Nývlta povozí děti po náměstí ve vyšňořeném kočáře. Také trhovci se přetrhnou, aby uspokojili koupěchtivé kolemjdoucí. Atd. Atd. Atd.

A ze všeho nejvíce se budou mlsat cholesterové bombičky - prdelačka, prejt, jitrnice, tlačenka, jelítka. Pro srovnání chuti zakousnete i skvělé koláčky. Okolo hodiny šestnácté vhodíme do kašny Bakchuse a na rok se zas uklidníme. Po dobrém mlsání doporučujeme spláchnutí pivkem jemnostpána Krakonoše v některé milé trutnovské hospůdce.

Za pořadatele, Město Trutnov a spolek Trutnov město draka, zve masopustní maškara

Přijďte pobejt!

19.1.2015
Jste 598673 návštěvník těchto stránek. | copyright © 2006 Trutnov-město draka  |  designed by © 2006 dogfish