Logo pro tisk
Oficiální adresa sdružení
Trutnov- město draka
Otto Štemberka
Železničářská 507
541 01 Trutnov

Sundávání draka 2013

Členové občanského sdružení Trutnov – město draka ve spolupráci s Městem Trutnov si dovolují pozvat místní i přespolní na zábavné odpoledne v sobotu 28. Září 2013.

Připravili jsme nejméně 15 herních stanovišť a naše hry jsme opět trochu pozměnili. Drobné ceny pro účastníky jsou zajištěny. K dobré náladě zahraje živá muzika a nachystáno bude i občerstvení.

Kousek před 16:00 hod přijde na náměstí pan Albrecht z Trautenbergu se svoji dračí družinou a zavelí ke snesení draka ze Staré radnice. Poté bude drak na pár chvil vystaven, aby si ho mohl každý příchozí zblízka prohlédnout.

Akce začíná ve 13:30 hod. na Krakonošově náměstí a její ukončení předpokládáme mezi 16:00 a 17:00 hod.

Přijďte pobejt!

Touto akcí vyvrcholí celoroční projekt Trutnovský drak – Svídnický gryf, kdy v průběhu celého roku docházelo k vzájemnému obohacení kulturních akcí v obou městech. Svídničtí se zúčastnili letošního masopustu i dračích slavností. Trutnovští na oplátku navštívili dobovou slavnost věnovanou tématu zasnoubení Karla IV. s Annou Svídnickou a železniční modeláři se aktivně zúčastnili výstavy modelářů ve Svídnici, odkud si přivezli pěkná ocenění. Připomeňme, že drak ze Svídnice získal první místo v naší jarní soutěži a i při letošním sundávání draka ozdobí svídnické děti Albrechtovu družinu.

3.9.2013
Jste 598688 návštěvník těchto stránek. | copyright © 2006 Trutnov-město draka  |  designed by © 2006 dogfish