Logo pro tisk
Oficiální adresa sdružení
Trutnov- město draka
Otto Štemberka
Železničářská 507
541 01 Trutnov

Spolupráce se Swidnicí pokračuje

Díky realizaci dvou mikroprojektů v Trutnově a ve Świdnici, které jsou zaměřeny na oživení bájných legend, vztahující se k založení a nejstarším dějinám obou měst, přispíváme k naplnění Dohody o vzájemné spolupráci a výměně zkušeností mezi městem Trutnovem a městem Świdnica z 12.6.1998 a jejího dodatku z 5.9.2003.

V rámci našeho mikroprojektu Trutnovský drak, Svídnický gryf, reg. č. CZ.3.22/3.3.02/12.03483, navštívilo 1. června t. r. 60 občanů z Trutnova a okolí polské partnerské město, aby obohatilo tamní kulturní program na hlavním náměstí a v přilehlých ulicích. Cestu k partnerovi zorganizovalo hlavně občanské sdružení Trutnov - město draka pod vedením pana Otto Štemberky, někteří odjeli individuálně. V dobovém historickém oblečení průvod více než 40 osob všech věkových kategorií v čele s českým králem „Karlem IV.“ procházel historickým centrem města. Akce vyvrcholila námluvami krále s jeho budoucí manželkou Annou Svídnickou.

Zábavnou formou tak diváci viděli skutečnou historicky doloženou událost ze 14. století. Poděkování za naplnění akce patří Městskému úřadu Świdnica a tamnímu Domu kultury mládeže (MDK) a našemu o. s. Trutnov - město draka. Odpoledne jsme si s polským průvodcem a tlumočníkem prohlédli kryptu hlavního katolického chrámu a nádherný evangelický Kostel míru, který je památkou UNESCO. Dobrou náladu v průběhu celodenního programu nezkazil ani vytrvalý déšť.

Polskému partnerovi jsme tak oplatili lednovou a květnovou účast a poutavé vystoupení na Masopustu a na Už ho nesou! v Trutnově.

Text k fotografiím:

Trutnované v dobovém červeno-černém a světle šedivém oblečení jako družina Karla IV. ve świdnických ulicích

Český král Karel IV. (Mgr. Tomáš Komárek) při ceremoniálu námluv s Annou Svídnickou

Tento projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis.

7.6.2013
Jste 598672 návštěvník těchto stránek. | copyright © 2006 Trutnov-město draka  |  designed by © 2006 dogfish