Logo pro tisk
Oficiální adresa sdružení
Trutnov- město draka
Otto Štemberka
Železničářská 507
541 01 Trutnov

PROGRAM DRAČÍCH SLAVNOSTÍ 2013

Už ho nesou! aneb O pokladech

8. ročník trutnovských dračích slavností v novém formátu

Sobota 27. dubna

Přepadení Žacléře! aneb O naplnění věže nejdražšími poklady : Ve 14:00 hod. restaurace Dvoračka - sraz účastníků pochodu na žacléřskou věž. Odtud pěšky přes Obešlovku na žacléřský zámek, kde rozložíme své stanoviště. Po dohodě se současnými majiteli zámku, bude naposledy, zcela výjimečně, zpřístupněn interiér zámku. Každý z účastníků má za úkol přinést jemu drahý poklad, který vystaví uvnitř zámku pro společnou výstavu. Váš poklad by měl být představen krátkou cedulkou, aby ostatní pochopili, proč je pro Vás tím skutečným pokladem. Vaším pokladem může být cokoliv – nejoblíbenější knížka z dětství, vzácná fotografie, kámen z daleké cesty, vzácný suvenýr – prostě fantazii se meze nekladou. V zámecké zahradě zaplane společný oheň, který nejen ohřeje nás, ale i donesený proviant. K tomu nám tradičně zahraje živá hudba, budete se moci stát součástí improvizovaného divadelního kusu, zkoukneme zajímavé video uvnitř zámku a zapějeme veselé české písně.

Pátek 3. května

Zde jsou draci! – výstava skupiny českých a slovenských surrealistů v Trutnově: V Muzeu Podkrkonoší v Trutnově, v Galerii města Trutnova a v Galerii draka můžete navštívit zcela unikátní výstavu čs. surrealistů na téma – drak. Od 17:00 hod. bude probíhat netradiční vernisáž této výstavy a začínáme v budově muzea. Výjimečnost projektu podtrhuje i vydání výpravného katalogu, na kterém se podílely všechny jmenované instituce. Všem zúčastněným autorům patří náš velký dík.

Sobota 4. května

9:30 hod. - DRAČÍ SNĚM – průvod dvaceti draků ulicí Na Struze

Velký průvod dvaceti draků. Pro letošní ročník dračích slavností jsme oslovili několik dračích měst v ČR a dvě v sousedním Polsku s výzvou, aby jejich zástupci vyrobili třímetrového prostorového draka a zúčastnili se s ním našeho dračího sněmu. Stejnou výzvu jsme adresovali i trutnovským školkám a školám. Všem zúčastněným velmi děkujeme. Tato přehlídka je zároveň soutěží, kdy budou odměněni tři draci dle zaslaných kritérií.

10:15 hod. – Slavnostní otevření brány na Krakonošově náměstí purkmistrem našeho města Ivanem Adamcem.

10:15 hod. – Zahájení programu na podiu u Staré radnice. V letošním roce jsme připravili pro podium na náměstí netradiční program. Vystřídají se zde soubory se současnou tvorbou.

10:15 hod. - Otevření střelnice pod hradem. Na travnatém prostranství pod trutnovským muzeem si můžete vyzkoušet střelbu z kuše nebo z luku. U menších dětí prosíme o doprovod dospělé osoby.

10:15 hod. – Pravý břeh Úpy je ten pravý. Od prostranství před obchodní akademií podél Úpy v obou směrech čekají Vás zajímavé ukázky. Směrem ke kinu můžete shlédnout výstavu starých zemědělských strojů a nástrojů o.s. Chalupění. Již brzy si budete moci prohlédnout celé jejich krásné muzeum v Radči. Ze zad na záda, tak se jmenuje projekt a zároveň mezinárodní soutěžní disciplína při které se v jednom dni ostříhá ovce a ze získané vlny se vyrobí vlákno a z vlákna uplete svetr. Jak dlouho to skupině kolem paní Linhartové bude trvat, můžete průběžně kontrolovat sami. Hned vedle budou předvádět lektorky z o.s. BEZINKY kompletní výrobu keramiky. DůM POD JASANEM zde bude předvádět tradiční řemesla. Po dvouleté přestávce se opět v Trutnově představí i království DANAR se svými ukázkami řemesel. Zkrátka, bude na co koukat. Dění okolo těchto dílen zpestří tradiční soubor Al Rašíd, takže děti budou mít pré. Nezapomeňte navštívit divadelní soubor Autobuf, který ve svém proslulém autobusu předvede nevídané divadelní a hudební kusy.

10:15 hod. – O pokladech, celodenní hra pro děti při které se zapotí i dospělí. Sraz všech zájemců bude u velikého labyrintu, který bude stát před společenským centrem UFFO. Přijít můžete až do

14:00 hod. kdy budou startovat poslední účastníci. Hned vedle labyrintu můžete navštívit cirkusovou dílnu souboru Le Grando. Naučíte se žonglování či jiné kejkle.

16:00 hod. – Promítnutí filmu, který bude výsledným produktem filmové dílny „Trutnov a drak“ filmaře Matěje Pospíšila, která probíhala v Trutnově před slavnostmi. Přijďte se do divadélka Trdýlka přesvědčit, že trutnovský drak má mnoho rozličných podob.

10:30 hod. – Divadelní scéna DAMUZA, před starou trutnovskou šatlavou budou připraveny divadelní kousky pro nejmenší

10:30 Detektiv Lupa (DAMUZA)

13:00 Trpaslici pohádka (DAMUZA)

14:30 O Šetkovi (DAMUZA)

15:30 Jak bobr hledal déšť (Divadlo KAKÁ)

17:00 Dešťová víla (DAMUZA)

12:00 hod. Hlavní středověká scéna v Hradební ulici.

Na podiu pod Galerií draka ve školním dvoře bude pro pravověrné nachystána dobová scéna. Vystoupení kapel DURO NUX, Rajtaraj a PEREGRIN obohatí výstupy břišní tanečnice s hadem, šermíři ze skupiny DURABO i další drobnůstky. Od 14:00 hod. do 17:00 hod. bude pro vás otevřena i Galerie draka.

10:00 zahájení stánkového prodeje na Krakonošově náměstí, pěší zóně i na promenádě.

21:00 hod. Parkoviště pod Dračí uličkou – „UŽ HO NESOU!“ – večerní procesí s drakem v centru města. Po příchodu na náměstí a vyzdvižení draka na věž Staré radnice bude připraveno taneční vystoupení trutnovské ZUŠ, které nás naposledy vrátí k tématu pokladů.

5.4.2013
Jste 598682 návštěvník těchto stránek. | copyright © 2006 Trutnov-město draka  |  designed by © 2006 dogfish