Logo pro tisk
Oficiální adresa sdružení
Trutnov- město draka
Otto Štemberka
Železničářská 507
541 01 Trutnov

Už ho nesou! aneb O pokladech

V sobotu 4. května 2013 vyvrcholí v centru Trutnova 8. ročník originálních městských dračích slavností. V letošním roce se mohou návštěvníci těšit na rozšířený formát slavností. K tradičnímu řemeslnému tržišti přibudou v daleko větší míře interaktivní ukázky. Pro děti bude nachystána celodenní hra „Cesta za pokladem“, jejíž součástí bude obří labyrint před společenským centrem UFFO. Vrcholem dopoledního programu bude mohutný průvod s draky, které vyrobily převážně děti trutnovských škol, ale zúčastní se i výpravy z jiných měst, která mají s drakem také spojenou pověst nebo erb. Přijedou i přátelé z Polska. Krakonošovo náměstí bude svědkem přehlídky amatérských hudebních těles ze základních uměleckých škol a vystoupí také hosté z polské Svídnice. Milovníci středověké atmosféry si přijdou na své v odpoledních hodinách na podiu v Hradební ulici, kde se vystřídají známé i nově pozvané soubory. Hned vedle, na trávníku pod muzeem, bude otevřena středověká střílna, kde si vyzkoušíte střelbu z kuše či luku. Chybět nebude ani instalace oblíbené kuličkové dráhy. Na promenádě od Obchodní akademie směrem ke kinu si budete moci prohlédnout úžasnou výstavu starých zemědělských strojů a zařízení. Zde také rozboří svůj stan oblíbený turecký pouťový soubor Al Rašíd. „Ze zad na záda“ – to je označení celodenní výroby vlněného svetru od začátku do konce celého výrobního řetězce, tedy od stříhání ovce až po upletení svetýrku. Na parkovišti před soudem zakotví škola cirkusu, kde se můžete naučit různým pouličním kejklům. Městem bude brázdit slavný „Autobuf“, v kterém se budou dít neuvěřitelné věci. Nejmenší z návštěvníků se budou moci také povozit na ponících a bude pro ně otevřena i divadelní scéna u bývalé věznice. Vstup na všechny akce bude zdarma. Nachystáno bude samozřejmě i dostatek občerstvovacích stánků. Vrcholem slavností bude opět večerní průvod s drakem a jeho vyzdvižení na věž Staré radnice.

Doprovodné akce:

27. 4. v sobotu: „Přepadení žacléřské věže“ – pochod z Trutnova na žacléřský zámek, kde proběhne sled kulturních vystoupení. Majitelé zámku umožnili organizátorům otevřít tento unikátní prostor těsně před plánovanou rekonstrukcí

3. 5. v pátek „ Zde jsou draci!“ – vernisáž výjimečné výstavy skupiny českých a slovenských surrealistů v Muzeu Podkrkonoší, v Galerii města Trutnova a v Galerii draka.

Podrobný program od 1. dubna na www.trutnovmestodraka.cz

Přijďte pobejt!

o.s. Trutnov – město draka

9.3.2013
Jste 562173 návštěvník těchto stránek. | copyright © 2006 Trutnov-město draka  |  designed by © 2006 dogfish