Logo pro tisk
Oficiální adresa sdružení
Trutnov- město draka
Otto Štemberka
Železničářská 507
541 01 Trutnov

Už ho nesou! aneb O prvním slavném procesí

Už ho nesou! aneb O prvním slavném procesí

7. ročník dračích slavností

Záštitu nad akcí převzal starosta Trutnova Mgr. Ivan Adamec

Občanské sdružení Trutnov – město draka a Město Trutnov si Vás dovolují pozvat již na sedmý ročník dračích slavností, které se odehrají v centru města ve dnech 4. – 5. května 2012.

Na pátek 4. května od 17:00 hod.jsme připravili pro zájemce zasvěcenou přednášku Ivo Purše "Alchymista Šimon Tadeáš Budek z Lešin a Falkenberka a Podkrkonoší". Šlo o protestantského kněze, alchymistu a hledače drahých kamenů, který působil v době vlády Rudolfa II. v Rovensku pod Troskami. Akce se uskuteční v divadélku Trdýlko v přímé spolupráci s Trutnovským literárním klubem. Po přednášce od 19:00 hod postupně zahrají na náměstí skupiny Oboroh a Pepa Lábus a SPOL.

Letošními slavnostmi se otevírá ke ztvárnění druhá třetina námi vybraných témat ze sbírky pověstí o založení města a okolních šedesátí obcí. Uzrál čas ke shrnutí dosavadní, již ustálené podoby slavností i k tomu, abychom se napříště pokusili o změnu jejich formátu. Již letos jsme však pro Vás připravili novinku, která by se měla stát programovým vrcholem letošních slavností a předobrazem našeho budoucího směřování. V sobotním ránu od půl desáté vyjde mohutné procesí, jehož součástí bude i pověstmi zmiňovaných 40 jezdců na koních. Procesí projde po ulici Na Struze u kina uhne na nábřeží a dojde až ke společenskému centru UFFO a odtud po pěší zóně dorazí přibližně po desáté hodině na náměstí ke Staré radnici, kde tradičně otevře purkmistr našeho města Ivan Adamec bránu a tím zahájí kulturní program hlavního dne slavností. Prosíme touto cestou všechny aktivní účastníky i pozorovatele o maximální opatrnost a respektování pokynů pořadatelů, aby nedošlo ke zbytečným komplikacím popř. k úrazu.

Po loňské úspěšné výstavě a výtvarné dílně na výrobu ručního papíru s vodoznakem draka, které jsme uspořádali s trutnovským muzeem a obč. sdr. Bezinky, navazujeme letos podstatně širší spolupráci s Domem Pod jasanem paní Martiny Poliakové. Děti, ale i dospělí se mohou těšit na opravdu interaktivní ukázky řemesel. K vidění, ale i vyzkoušení bude tkaní, předení, drátování, paličkování, košíkářství, starobylé soustružení, hrnčířství – keramika a nachystána bude i samostatná dílna pro děti. Ani letos nezůstanou stranou členky o.s. Bezinky, které připravují tři dílny keramických dovedností. Těšit se však můžete i na zavedený soubor pouťových atrakcí Al Rašíd, pouliční muzikanty, dětmi oblíbenou kuličkovou dráhu, střelnici, divadelní výstupy a dětskou divadelní scénu, kterou letos přesouváme do nádvoří trutnovské šatlavy.. Hradby města budou strážit postavy z pověsti o prvním slavném procesí, které v několikatýdenní výtvarné dílně vyráběly děti z trutnovských škol různých stupňů a další zájemci. Vylosujeme tři postavy, které odměníme. Tradiční vyzdvižení draka na věž Staré radnice jemuž předchází společný průvod, začne opět ve 21:00 hod na parkovišti pod Dračí uličkou. Přijďte i Vy s řehtačkou, zvonečkem nebo jen tak zvolat s námi – „Už ho nesou!“.

Přijďte pobejt! – na setkání s Vámi se těší obč. sdr. Trutnov – město draka

17.4.2012
Jste 532025 návštěvník těchto stránek. | copyright © 2006 Trutnov-město draka  |  designed by © 2006 dogfish