Logo pro tisk
Oficiální adresa sdružení
Trutnov- město draka
Otto Štemberka
Železničářská 507
541 01 Trutnov

Včera jsme sundali draka z věže Staré radnice

Tak je to za námi. Včerejší premiéra veřejného sundávání draka přilákala na náměstí překvapivě velké množství návštěvníků. Počasí nám přálo a účinkujícím se podařilo vykouzlit atmosféru pohody a veselí. Snad nejvíce si to užily děti. Na jednotlivé soutěže stály dokonce fronty a my organizátoři jsme ještě operativně museli dokupovat sladké pamlsky - ceny za úspěšné splnění úkolů.

Samotné akty přísahy manů a sundání draka hodnotíme jako velmi zdařilé. Svědčil o tom i spontánní potlesk přihlížejících. A po sundání se strhla opravdová mela u samotného draka. Děti se něho vrhly a fotoaparáty rodičů cvakaly naplno. Připravené kyselo chutnalo, ale ještě hodně lidí nepřekonalo ostych navléknout si naše kutny, což byla podmínka k získání kysela zdarma. Chtěli jsme, aby během dne ve stanu hodoval lid Albrechta z Trautenbergu a k němu kutny patří.

Krátce po osmnácté hodině akci zakončilo ohňové vystoupení fakíra a poslední hudební blok. Velké poděkování patří našemu spolupracovníkovi Petru Stolařovi z Hrobu, který celé dění na náměstí odmoderoval. Děkujeme i speciální škole z Horního Starého Města za zajímavé herní stanoviště. Nejvíce však děkujeme Vám, návštěvníkům za hojnou účast a spoluvytvoření hezké atmosféry. Srdečně všechny zveme již nyní na jarní dračí slavnosti – Už ho nesou! aneb O třech městských branách. Budeme se těšit na další setkání.

4.10.2010
Jste 385270 návštěvník těchto stránek. | copyright © 2006 Trutnov-město draka  |  designed by © 2006 dogfish