Logo pro tisk
Oficiální adresa sdružení
Trutnov- město draka
Otto Štemberka
Železničářská 507
541 01 Trutnov

Podpořili jsme Projekt 4-Europe

V pondělí 5. 7. podpořilo naše občanské sdružení finále mezinárodního studentského projektu „4 – Europe“, sdružující umělecky zaměřenou mládež německého Lohfeldenu, španělské Alcaly la Real, rakouského Bergu im Drautal a konečně českého Trutnova. Aktuální myšlenkou, zastřešující veškeré letošní dějství projektu „4-Europe“ v Trutnově, je ochrana kulturního dědictví na příkladu mistrovského díla Matyáše Bernarda Brauna v areálu nedalekého Kuksu.

Do velmi pestrého programu, který nachystali trutnovští studenti a pedagogové pro své zahraniční kolegy, jsme přispěli propagací symbolu draka. Připravili jsme čtyři zastavení na procházce Trutnovem. Akce začala v Dračí uličce, kde jsme studenty seznámili s naší slavnou dračí pověstí. Pokračovali jsme na prostranství pod dnešním muzeem, kde Petr Kotyza přítomným přednesl historii trutnovského hradu i s pověstmi, které se k němu váží. Zazněl i příběh o falšování mincí na hradě v 16. století. Poté si studenti vyzkoušeli ražbu mince s motivem draka, kterou si nechali na památku. Při dalším zastavení před starou radnicí se dozvěděli nejen historii budovy, ale při pohledu na vyvěšeného draka i něco z našich dračích slavností. V podloubí jsme ukázali pár velkoformátových fotografií, abychom aspoň trochu přiblížili studentům atmosféru večerních průvodů. Celá akce byla zakončena v městském parku u fontánky s drakem, kde opět proběhl krátký výklad. Vyvrcholením byla prohlídka starého důlního díla tzv. Zlaté jámy, které se zúčastnili všichni studenti. Za spolupráci na zpřístupnění podzemí děkujeme firmě - Lesy a parky Trutnov, s.r.o.

Akci přálo počasí a jsme rádi, že jsme studentům zpestřili pobyt v našem městě. Více o celém projektu najdete např. na stránce - http://www.trutnovinky.cz/index.php?gid=23291. Zde je k dispozici i krátký film.

7.7.2010
Jste 385275 návštěvník těchto stránek. | copyright © 2006 Trutnov-město draka  |  designed by © 2006 dogfish